شماره مطلب: 11964

توصیف رهبر انقلاب از حالات معنوی شهید مطهری

مقام معظم رهبری تعریف می‌کردند که شبی استاد مطهری در منزل ایشان بود، نیمه‌های شب خانواده از صدای گریه ایشان بیدار شدند و متوجه شدند که مرحوم مطهری در حال راز و نیاز با خداوند است.

به نقل از  پایگاه اینترنتی بسیج، مقام معظم رهبری سال‌ها پیش در مصاحبه‌ای درباره شهید مطهری نقل کردند که مرحوم مطهری انسانی بودند که علی رغم ظاهری که بسیار منطقی و استدلالی نشان می‌داد، روحیاتی لطیف داشتند.
ایشان بیان کردند که در سال‌های 52ـ53 یک زمان شهید مطهری گفتند باید فرصتی پیدا کرده و کارهای درس و دانشگاه را رها و به قم بروند تا به تعبیر خودشان به لقاء حق نائل شوند. البته مقصودشان این بود که کارهای فرهنگی و فکری را توأم با خلوت مناسب،‌ عبادت و ریاضت همراه کنند.
رهبری تأکید کردند که شهید مطهری مردی بسیار رقیق‌القلب و ظریف بود و تحت تأثیر هیجانات عرفانی و معنوی قرار داشت، این شهید بزرگوار با دیوان حافظ، اشعار عرفانی حافظ و قرآن کریم مأنوس بودند.
ایشان بیان کرد: تصور می‌کنم مطهری هر شب تا مقداری قرآن نمی‌خواند نمی‌خوابید این را در سفرهایی که به مشهد و فریمان داشتیم، متوجه شدم زمانی که بیتوته می‌کردیم وی قبل از خواب قرآن می‌خواند و اهل نماز شب بود.
رهبری تعریف کردند که یک شب شهید مطهری در منزل ایشان بود نیمه‌های شب از صدای گریه مرحوم خانواده از خواب بیدار شدند و بعد فهمیدند که صدای آقای مطهری است که مشغول راز و نیاز با خداوند هستند.
 

مقالات

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.