شماره مطلب: 16898

برگزاری نشست روشنگری کانون بسیج فرهنگیان ماکوبا موضوع آسیب های شبکه های اجتماعی

برادر معصوم زاده در این نشست گفت:فضای‌مجازی تیغ دو‌لبه است وآسيب‌های نو پديد شبكه‌های اجتماعی دركمين جوانان طراحی شده است
نسخه مناسب چاپ

این نشست با تلاوت آیاتی از قرآن شروع شد و ضمن ارائه مطالب کلی توسط مدیر کانون بسیج فرهنگیان ماکو موارد اصلی و مهم توسط آقایان معصوم زاده و طالونی تشریح شد و همه شرکت کنندگان در جلسه نظران و مطالب خویش را بصورت کتبی و شفاهی اراائه نمودند برادر معصوم زاده گفت:فضای‌مجازی تیغ دو‌لبه است وآسيب‌های نو پديد شبكه‌های اجتماعی دركمين جوانان طراحی شده است.

ایشان ادامه دادند:گسترش دنیای ارتباطات،در دهه های اخیر با چنان شتابی پیشرفته که بخش های متعددی از اقشار جمعیتی جوامع گوناگون را متحیر ساخته ،تحیری که بعضا به دلیل برخورداری از جذابیت های متنوع، طیف کثیری از جوانان و نوجوانان رابه خود مشغول می سازد. 

وی گفت: گسترش و توسعه اینترنت و فراگیری تجهیزات ارتباطی مخابراتی و نرم افزارهایی که در این خصوص تعریف و طراحی شده اند،آنچنان در لایه هاو طبقات و گروه های متعدد اجتماعی رسوب و رسوخ کرده اند که امروزه کمترکسی را می توان یافت که با فضای مجازی،اینترنت و...بیگانه باشد. 

ایشان افزودند:در این میان و با تمامی ویژگی های این فناوری ها،آسیب هاو مخاطرات تکنولوژی نوین مورد اشاره نیز موضوعی چالش برانگیز است که بعضا جوانان ونوجوانان را آنچنان مشعوف خود می سازد که به تدریج به وابستگی و اعتیاد شدید به فضای مجازی منتهی و تبدیل می شود.

آقای محرم طالونی  ، در تشریح وواکاوی آسیب های شبکه های اجتماعی،فضای مجازی و اینترنت برای جوانان و نوجوانان اظهار داشت:کم تحرکی،ضعف و سستی وعادت به چنین سبک و سیاقی از زندگی یکی از بدیهی ترین تاثیرات مخرب اعتیاد و وابستگی به فضای مجازی محسوب می شود. 

وی افزود:در موارد حاد و وخیم،به تدریج این بی تحرکی،آنچنان سلامت جسمانی فرد را دچار آسیب می کند که درمان آن با صرف هزینه های سنگین بسیار محقق خواهد شد و در مواردی تنها می توان از تشدید آن جلوگیری کرد و به واقع درمان قطعی را نمی توان برای آن یافت.

مقالات

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.