شماره مطلب: 20112

برگزاری کارگاه آموزشی «سبک زندگی عفیفانه»

قاسمی معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان آ.غربی گفت: حجاب میوه عفاف است و عفت نیز فقط در پوشش خلاصه نمی شود بلکه هر رفتار و منش ما باید نشانی از عفت و پاکدامنی داشته باشد.
نسخه مناسب چاپ

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی آموزش و پرورش استان آ. غربی، کارگاه آموزشی «سبک زندگی عفیفانه» بمناسبت هفته حجاب و عفاف و صیانت از حریم خانواده با حضور کارکنان اداره کل اموزش و پرورش استان در محل سالن اندیشه اداره کل برگزار شد.
«قدرت اله قاسمی» معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان در این کارگاه اظهار کرد: همه ما به عنوان معلم در جامعه تعریف شده و دارای هویت ویژه و از منزلت اجتماعی و فرهنگی خاصی برخوردار هستیم، به نحوی که رفتار ما نشانگر شخصیت ما و شخصیت ما مولد رفتار ماست.
قاسمی افزود: به عنوان معلم و مروج خوبی ها و پاکی ها باید به آنچه می گوئیم و می خواهیم دعوت کنیم، اول باید خود عامل بوده و از درون به آن متقاعد باشیم.
وی خاطر نشان کرد: حجاب میوه عفاف است و عفت نیز فقط در پوشش خلاصه نمی شود بلکه هر رفتار و منش ما باید نشانی از عفت و پاکدامنی داشته باشد؛ عفت و پاکدامنی در قضاوت، عفت در گفتار، عفت در رفتارهای اجتماعی، اداری و خانوادگی و از همه مهمتر عفت و پاکدامنی در برخورد با نعمات الهی که به عنوان امانت به ما سپرده شده است.
معاون پرورشی و فرهنگی استان با بیان اینکه باور به حضور خداوند برای زندگی انسان برکتی آسمانی خواهد بخشید؛ افزود: پاکدامنی و عفت یعنی محافظت و مراقبت از تمامی جنبه های زندگی و شخصیتی خویش و این امر نیز منوط به این نکته است که ما خدا را در کجای زندگیمان قرار داده باشیم.
وی با اذعان به اینکه برای مبارزه با آسیبهای اجتماعی باید بر امر حجاب و عفاف تاکید شود؛ گفت: تاکید بر فرهنگ حجاب و عفاف در واقع تاکید بر جریان سازی سالم فرهنگی و پاسداری از میراث گرانبهای معنوی و اخلاقی و تحکیم مبانی خانواده می باشد.

مقالات

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.