شماره مطلب: 21111

برگزاری یادواره شهدای فرهنگی در شهرستان شوط

در راستای کنگره 12000 شهید استان یادواره شهدای دانش آموز و فرهنگی شهرستان شوط برگزار شد.
نسخه مناسب چاپ

در راستای کنگره 12000 شهید استان یادواره شهدای دانش آموز و فرهنگی شهرستان شوط برگزار شد

 

یادواره شهدای دانش آموز و فرهنگی شهرستان شوط در راستای کنگره 12000 شهید استان با حضور مسئولین و خانواده معظم شهدا در سالن ولایت شهرستان شوط برگزار گردید.در این مراسم آقای مهدی امان اله پور رئیس آموزش و پرورش شهرستان شوط ضمن خوش آمد گویی به مدعوین گفت:22 نفر دانش آموز در شهرستان شوط درجنگ تحملی هشت سال دفاع مقدس به درجه رفیع  شهادت نائل شدند. 

وی افزود : روزی شهدای دانش آموز همچون شما دانش آموزان در سنگر تعلیم و تربیت مشغول به انجام وظیفه خود بودند که بر حسب ضرورت به سنگرهای دفاع مقدس رفتند و برخی در آنجا به شهادت رسیدند،وظیفه ماست که فرهنگ ایثار و شهادت را ترویج کنیم تا یادمان باشد که برای حفظ مرزهای ایران خون ها زیادی ریخته شده است.

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین سید محمد هاشمی امام جمعه محترم شهرستان شوط  از شهدا به عنوان انسان های هنرمندی یاد کرد که به بالاترین سطح انتخاب درست در بهره مندی از دنیا و آخرت رسیدند و در دنیا با فرار از گناه قدم در راه مبارزه حق علیه  باطل  گذاشتند و بر سفره الهی  میهمان شدند.

وی اظهار کرد: شهدای دانش آموز در دوران دفاع مقدس به رغم اشتغال به درس با لبیک به فرمان امام راحل به جبهه نبرد حق علیه باطل شتافتند.

حاج آقا هاشمی خاطرنشان کرد: شهدای دانش آموز با پیروی از شهدای کربلا به خصوص حضرت قاسم و حضرت علی اکبر (ع) هرکدام به نوعی در امتحان الهی شرکت و کارنامه قبولی دریافت کردند که نمونه آن شهید حسین فهمیده است که در راه دفاع از کشور  و میهن اش جان خودش را نثار نمود.

در ادامه جلسه حسن عبدالهی سرپرست فرمانداری شهرستان شوط با بیان اینکه  شهدا، نام‌آوران تاریخ بشریت هستند، افزود: برهمین اساس شهدا با جان‌فشانی در راه خدا بزرگ‌ترین پیام آزادی را در تاریخ بشریت ثبت کردند.

وی افزود: ما بایستی ادامه دهندگان راه شهیدان باشیم و از هدایت این اسوه های ایثارو قداکاری استفاده کنیم چراکه امروز همه هدایتی که بوجود می آید از برکت خون شهداء است.

عبدالهی اصل ، اظهار کرد : دانش آموزان ما در طول هشت سال جنگ تحمیلی با ترک سنگر علم و دانش در سنگر دفاع از انقلاب و آرمان های حضور پیدا کردند و در مقابل دشمن عرض اندام نمودند و جان خود را در طبق اخلاص قرار دادند .

در ادامه آقای نجفی معاون نهضت سوادآوزی مدیر کل محترم آموزش و پرورش استان گفت:همه  موظف هستیم با نکوداشت یاد معلمان و دانش آموزان شهید فرهنگ ایثار و شهادت را در مدارس و ‌بین نسل جوان ترویج و پیام این رسالت مهم را به دانش‌آموزان جامعه اسلامی منتقل کنیم. وی افزود: شهدای فرهنگی با نثار خون خود از ارزش‌های اسلامی دفاع کردند و آرامش را برای مردم به ارمغان آوردند و با ایثار و جانفشانی در مقابل دشمن درس مبارزه با ظلم و جور را به ما آموختند.

نجفی معاون مدیر کل آموزش و پرورش استان تصریح کرد: خدمت به خانواده شهدای فرهنگی باید با عشق انجام شود چرا‌که خون شهیدان و صبر و بردباری خانواده‌های آنان، عزت و اقتدار را برای نظام جمهوری اسلامی ایران به ارمغان آورده است.

نجفی با بیان اینکه همه ما در برابر خانواده شهدا مسئول هستیم، گفت: همه باید در قبال این سرمایه‌های گران‌بها احساس مسئولیت داشته باشیم و با تمام توان از آرمان‌های شهدا که همان ارزش‌های انقلاب اسلامی است،دفاع کنیم.

وی ادامه داد: وظیفه متولیان تعلیم وتربیت است که بستری را فراهم کنند که نسل امروز با رشادت‌ها و ایثارگری شهدا آشنا شوند و برگزاری یادواره شهدا در این راستا می‌تواند نقش مهمی در انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل امروز داشته باشد. وی افزود: شهدای فرهنگی با نثار خون خود از ارزش‌های اسلامی دفاع کردند و آرامش را برای مردم به ارمغان آوردند و با ایثار و جانفشانی در مقابل دشمن درس مبارزه با ظلم و جور را به ما آموختند.

نجفی معاون مدیر کل آموزش و پرورش استان تصریح کرد: خدمت به خانواده شهدای فرهنگی باید با عشق انجام شود چرا‌که خون شهیدان و صبر و بردباری خانواده‌های آنان، عزت و اقتدار را برای نظام جمهوری اسلامی ایران به ارمغان آورده است.

نجفی با بیان اینکه همه ما در برابر خانواده شهدا مسئول هستیم، گفت: همه باید در قبال این سرمایه‌های گران‌بها احساس مسئولیت داشته باشیم و با تمام توان از آرمان‌های شهدا که همان ارزش‌های انقلاب اسلامی است،دفاع کنیم.

وی ادامه داد: وظیفه متولیان تعلیم وتربیت است که بستری را فراهم کنند که نسل امروز با رشادت‌ها و ایثارگری شهدا آشنا شوند و برگزاری یادواره شهدا در این راستا می‌تواند نقش مهمی در انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل امروز داشته باشد.

مقالات

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.